Fixtures 2017 – 2018

recruitment2016a

 

  1st team 2nd team 3rd team Women’s team
12th August        
13th August        
17th August D.L.S.P. (H)      
19th August        
20th August        
26th August        
27th August Hosie Portlaoise (H)      
2nd September        
3rd September Hosie Nth Kildare (H)      
9th September        
10th September Hosie Naas (A)      
16th September        
17th September Free     Tullow (H) 1:00
23rd September         
24th September Suttonians (A) Suttonians (A) 1:30    
30th September     Stillorgan (A)         
1st October Coolmine (H) Coolmine (H) 1:30   Gorey (A) 1:00
7th October     A.I.B. (H)  
8th October        
14th October        
15th October Longford (A) Longford (A) 1:30   Wicklow (H) 1:00
21st October     Parkmore (A)  
22nd October Portlaoise (H) Portlaoise (H) 1:30   Suttonians(A) 1:00
28th October         
29th October        
4th November     Dublin Uni. (H) 2:30  
5th November Tullow (A) Tullow (A) 1:00   MU Barnhall (H) 1:00
11th November     Guinness (A) 2:00  
12th November Nth Kildare (H) Nth Kildare (H) 1:00   Garda (A) 1:00
18th November     Bective R. (A) 12:30 Donnybrook  
19th November   Lawlor V Athy    
25th November        
26th November Kilkenny (A) Kilkenny (A) 1:00    
2nd December     Clontarf (H) 2:00  
3rd December Suttonians (H) Suttonians (H) 12:30    
9th December     Stillorgan (H) 2:00  
10th December Coolmine (A) Coolmine (A) 12:30   Gorey (H) 1:00
17th December   Lawlor S.F.    
         
24th December        
30th December Hosie Final Lawlor Final    
         
2018        
6th January        
7th January Longford (H) Longford (H) 1:00    
13th January     A.I.B. (A) 2:00 DCU  
14th January Portlaoise (A) Portlaoise (A) 1:00   Wicklow (A) 1:00
20th January  PTC 1   Parkmore (H) 2:30  
21st January       Suttonians(H) 1:00
28th January        
3rd February   2nds cup 1. Dublin Uni. (A) 1:00 Santry  
4th February        
10th February PTC 2      
11th February       MU Barnhall (A) 1:00
17th February     Guinness (H) 3:00  
18th February Tullow (H) Tullow (H) 1:30   Garda (H) 1:00
24th February   2nds Cup 2    
25th February        
3rd March     Bective R. (H)   
4th March Nth Kildare (A) Nth Kildare (A) 1:30    
10th March        
11th March Kilkenny (H) Kilkenny (H) 1:30    
17th March PTC 3      
18th March        
24th March L.L. Playoff   Clontarf (A) 1:00  
25th March        
31st March PTC SF      
1st April        
8th April        
14th April PTC Final      
15th April        
22nd April        
26th April